Błędy podczas aranżacji kuchni

Kuchnia stanowi serce naszego domu. Bardzo często jest połączona z salonem, wspólnie tworzą wizytówkę całego mieszkania. Bez względu na to, czy lubimy gotować czy nie, spędzamy w niej dużą ilość czasu. Jak zaaranżować ją, aby była piękna i funkcjonalna? Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, dlatego przedstawiamy parę najczęściej popełnianych błędów, których należy unikać.

Zacznijmy od tego, że standardowa wysokość blatów wynosi 85 cm i jest ona dopasowana do wzrostu przeciętnego użytkownika kuchni. Mierząc jednak 180 cm lub więcej, nie musimy się sztywno trzymać reguł i możemy pokusić się o wyższy blat np. 90cm. Musi być też na tyle szeroki, żebyśmy mogli swobodnie przygotowywać na nim wszystkie posiłki. Powinien mieć przynajmniej 200cm długości tak, by zmieściły się na nim drobne sprzęty elektroniczne np. mikser.
Zostając w temacie wymiarów pamiętajmy, że należy zachować odpowiednie odległości między urządzeniami AGD. Ten błąd często popełniamy ze względu na estetykę wnętrza – ograniczamy miejsce między zlewozmywakiem, kuchenką i lodówką. Sprawia to, że nie możemy się swobodnie poruszać.

Kolejnym błędem jest nieodpowiednie oświetlenie oraz bardzo ciemne szafki, które wyglądają elegancko i dostojnie, ale pochłaniają dużą ilość światła. Oczywiście, możemy się na nie zdecydować, ale należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu. Ten problem dotyczy nie tylko aranżacji kuchni, ale całego domu. Duża ilość światła to priorytet, o którym nie możemy zapomnieć, urządzając swoje mieszkanie.

Ostatnia decyzja, jednak nie mniej ważna, to wybór funkcjonalnych szafek. Tworząc aranżacje zastanówmy się, co musimy zmieścić w szafkach. Czy mamy chociaż jedną, wystarczająco dużą, na największe garnki? Czy są też małe na najmniejsze drobiazgi? Warto odpowiedzieć na te pytania zanim urządzimy swoją kuchnię.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o dodatkowych błędach, które zdarzają się podczas aranżacji całego domu. Rozplanuj wcześniej miejsce, gdzie będą znajdowały się gniazdka. Pamiętaj, że są potrzebne nie tylko tuż nad podłogą. Będąc singlem zastanów się, czy w tym domu zawsze będziesz mieszkał sam, czy jednak chcesz, by był dostosowany do potrzeb dwóch lub więcej osób.

Pamiętaj o powyższych zasadach, dzięki temu urządzanie Twojej kuchni będzie dużo prostsze. Zwłaszcza, jeśli decydujesz się na aranżację domu na własną rękę bez pomocy projektanta.

Wizualizacja
łazienki 3D

gratis!