Deszczownica – czy warto mieć ją we własnej łazience?

Deszczownica, ze względu na pozytywne funkcje i przyjemne doznania, jakie zapewnia podczas kąpieli, cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu można poczuć się jak w salonie SPA – rozproszony strumień wody delikatnie masuje ciało i pozwala się zrelaksować. Dodatkowo deszczownica jest bardzo elegancka, zgrabna i efektowna, dzięki czemu dodaje łazience niesamowitego wyrazu. Co jeszcze warto o niej wiedzieć i czy warto w nią zainwestować?

Zalety

Największym plusem deszczownicy jest niewątpliwie komfort kąpieli. Dzięki możliwości regulacji strumienia wody i jego większego rozproszenia, krople wody nie tylko myją, ale delikatnie masują ciało. To także gwarancja nowoczesnego i eleganckiego designu. Przymocowana na suficie kabiny prezentuje się niezwykle estetycznie. Warto nabyć deszczownicę również ze względu na oszczędności, jakie za sobą niesie. Pozwala ograniczyć zużycie wody, a wszystko za sprawą specjalnego perlatora napowietrzającego strumień wody. W efekcie krople są o wiele lżejsze i sprężone, a samo zużycie staje się niższe.

Łatwość czyszczenia

Podobnie jak inne elementy wyposażenia łazienkowego, eleganckie deszczownice wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Do ich czyszczenia warto używać środków czystości przeznaczonych do mycia elementów chromowanych i stalowych oraz przy pomocy miękkich ściereczek, które nie porysują powierzchni. Inną opcją jest zakup deszczownicy, która została wyposażona w system minimalizujący osadzanie się rdzy i kamienia. Osad znajdujący się na specjalnych, silikonowych wypustkach można bez problemu zetrzeć, używając do tego zwykłej szmatki. Dzięki temu armatura będzie działać w pełni bezawaryjnie i doskonale się prezentować przez długi czas.

Co warto wiedzieć?

Decydując się na zakup deszczownicy, należy przede wszystkim zadbać o odpowiedni rozmiar, szczególnie że można ją nabyć w wielu różnych wielkościach, kształtach i średnicach. Wcześniejsze zapoznanie się z różnymi dodatkowymi funkcjami to również dobry pomysł. Wiele modeli deszczownic posiada nie tylko opcje regulacji strumienia, ale również możliwość odtwarzania muzyki, tworzenia świetlnych iluminacji czy nawet korzystania z trzech, czterech, a niekiedy nawet ośmiu rodzajów natrysku – od mocnego i orzeźwiającego, aż po delikatnie otulającego ciało. Istotne są także materiały, z których wykonana jest deszczownica. Stal nierdzewna lub elastyczne dysze dają gwarancję długoletniej gwarancji, eleganckiego połysku i wysokiej ochrony przed osadzaniem się brudu i osadu.

 

Nowoczesna łazienka to wnętrze, które z jednej strony musi być maksymalnie funkcjonalne, a z drugiej być pomieszczeniem atrakcyjnym pod względem wykończenia i wyposażenia. Deszczownica to więc idealny wybór do każdej nowoczesnej łazienki, a także dla tych osób, które uwielbiają błogi relaks podczas kąpieli. To także rozwiązanie wygodniejsze i bardziej designerskie, niż zwykła słuchawka prysznicowa.

Wizualizacja
łazienki 3D

gratis!