Jak odmienić wnętrze za pomocą dodatków?

Dla wielu z nas zmiana wystroju mieszkania jest równoznaczna z dużym przedsięwzięciem finansowym i momentalnie przywodzi na myśl panujący w czasie remontu wszechobecny bałagan i hałas. Okazuje się, że taka metamorfoza wcale nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami, nie jest też konieczne zapraszanie do domu całej ekipy remontowej. Doradzimy Wam, w jaki sposób niewielkim nakładem pracy i pieniędzy, wraz z nowym rokiem wprowadzić do swojego mieszkania powiew świeżości – znajdziecie tu ciekawe rozwiązania zarówno dla pokoju dziennego, jak i dla łazienki.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy od samego serca domu, czyli salonu. To tutaj wspólnie spędzamy czas, spożywamy posiłki oraz przyjmujemy gości. Jest to centralne miejsce naszego lokum odwiedzane przez każdego, kto tylko do niego zawita. Co za tym idzie, planowanie zmian w wystroju całego domu powinniśmy zacząć właśnie od tego pomieszczenia

Jeśli zaczynasz czuć, że w aranżacji Twojego pokoju dziennego brakuje polotu lub po prostu dotychczasowy wystrój przestał Ci się podobać, pierwszym elementem, nad zmianą którego powinieneś się zastanowić będą tkaniny. Inny, nieco bardziej odważny kolor narzuty na kanapę, zasłon czy poszewek na poduszki wydaje się niewielkim przekształceniem, jednak, jeśli nasze modyfikacje będą odpowiednio przemyślane może to zrobić piorunującą różnicę i okazać się właśnie tym, czego szukaliśmy. Niektórzy wprowadzają zmiany w swoich salonach cyklicznie, wraz ze zmianą pór roku. Kwiatowe motywy na poduszkach wiosną lub dywanik z owczej skóry zimą to z pozoru nic nieznaczące szczegóły, które w rzeczywistości dodadzą Twojemu salonowi charakteru.

Kluczową sprawą jest też odpowiednie światło – nie będziemy czuć się dobrze w pokoju, w którym wiecznie panuje mrok. Wybór rodzaju oświetlenia należy do nas – niezależnie jednak czy zdecydujemy się na kinkiety, plafony, lampy stojące czy oświetlenie LED miejmy na uwadze, aby lampy, które umieścimy w jednym pomieszczeniu miały ze sobą choć jeden element wspólny. Jeśli w naszym odczuciu pokojowi brakuje „atmosfery”, rozwiązaniem problemu może okazać się zamiana ostrego światła z lamp wiszących na rzecz rozstawienia w różnych miejscach kilku lamp stołowych.

Nie zapominajmy, że mieszkanie to nie tylko salon. Żeby wprowadzić nutę nowości do naszej łazienki również nie jesteśmy zmuszeni do wymiany mebli łazienkowych. Nie będzie też konieczna zmiana płytek podłogowych ani płytek ściennych – da się o wiele prościej. Pierwszą naszą sugestią jest umieszczenie kilku koszy, wykonanych np. z bambusa, które posłużą do przechowywania środków czyszczących i innych przedmiotów, z których często korzysta się w łazience. Kolejnym sprytnym pomysłem jest wykorzystanie ręczników jako dekoracji – odpowiednio dobrane i ułożone naprawdę mają potencjał, aby cieszyć oko. W przypadku wyposażenia wnętrza łazienki, podobnie jak w salonie, kluczowa jest zasada jednego, wspólnego motywu

Niezależnie czy chcemy zmienić wystrój łazienki, salonu czy całego mieszkania, w poszukiwaniu inspiracji warto zajrzeć na www.vivasanithome.pl – tutaj znajdziesz pomysły na każdą okazję.

A już wkrótce otwarcie naszego nowego salonu w Łańcucie. Więcej informacji wkrótce – bądźcie czujni!

Wizualizacja
łazienki 3D

gratis!