Łazienka dla rodziny – praktyczne porady

Czystość

Błyszczące płytki prezentują się pięknie i nadają łazience wyrazistości, jednak łatwo zauważyć na nich zacieki i smugi. Konieczne będzie częste przecieranie ich ściereczką. Płytki matowe są pod tym względem dużo wygodniejsze. Jednak również w ich przypadku należy uważać – są bowiem bardziej wrażliwe na zarysowania.

Niezależnie od rodzaju płytek, utrzymanie ich w czystości będzie wymagało od nas regularnego, dokładnego sprzątania. Warto jednak wcześniej zapoznać się z opisem środka czyszczącego, którego zamierzamy użyć, gdyż nie każdy będzie się nadawał. Silne detergenty mogą nie tylko pozostawić trwałe rysy oraz smugi, ale również uszkodzić strukturę kafelka.

Wystrój

Decydując się na płytki z połyskiem możemy uzyskać piękne, wyraziste połączenia kolorów, błyszczące kafle bowiem świetnie prezentują się w mocnych, energetycznych barwach. Z kolei płytki matowe mają bardziej stonowany charakter – wystrój można jednak wówczas wzbogacić wyrazistymi kolorystycznie elementami wyposażenia łazienki, na przykład ręcznikami czy mydelniczką.

Możliwości jest jednak znacznie więcej. Płytki łazienkowe mogą różnić się nie tylko kolorami, ale również fakturą czy rozmiarem. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest także łączenie w jednej łazience błyszczących kafli na ścianach z matowymi na podłodze – lub odwrotnie. W doborze idealnego rozwiązania ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Wizualizacja
łazienki 3D

gratis!