Zalety baterii podtynkowych

Łazienka to niewątpliwie jedno z bardziej wymagających pomieszczeń, jeśli chodzi o jego wykończenie i aranżację. Wyposażenie łazienki musi być jednocześnie funkcjonalne, schludne oraz dawać poczucie komfortu – w tym miejscu bowiem będziemy relaksować się po ciężkiej pracy. To miejsce musi być także bardzo higieniczne. Rozwiązaniem dla zagospodarowania przestrzeni, które spełnia powyższe wymogi, jest instalacja baterii podtynkowych. Coraz częściej możemy zaobserwować je nie tylko na siłowniach i w miejscach publicznych, ale też w polskich domach. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie zalety mają baterie łazienkowe “ukryte w ścianie” oraz w jakie mity na ich temat nie warto wierzyć.

Mówiąc o podtynkowych bateriach do łazienki mamy na myśli zarówno baterie prysznicowe, baterie wannowe, jak też szczególny ich rodzaj – baterie umywalkowe. Designerzy wnętrz prześcigają się w tworzeniu prostych, minimalistycznych i nowoczesnych wzorów, sprawiając, że ten rodzaj armatury łazienkowej łączy w sobie estetykę i funkcjonalność najwyższej klasy. Oprócz pełnienia funkcji użytkowej sprawdza się zatem jako nietuzinkowy element wystroju, dopasowany niemalże do każdego typu stylist

Choć konstrukcja stelażu podtynkowego może wydawać się bardziej skomplikowana niż jego natynkowy odpowiednik, instalatorzy nie narzekają na trudności związane z montażem. Warto jednak podkreślić, by wybierać produkty najwyższej jakości oraz unikać błędów przy instalacji baterii ściennych, gdyż naprawa pomyłek może być praco – i kosztochłonna. By korzystać z tego uniwersalnego rozwiązania w kabinie prysznicowej czy przy umywalce wystarczy klucz do rur i odpowiednie planowanie. Proces montażu baterii podtynkowej przeprowadzamy przed położeniem płytek ściennych, doprowadzając przewody z wodą oraz oszacowując odpowiednią wysokość konstrukcji. Zaleca się, by korpus baterii znajdował się na wysokości 115- 130 cm, a natrysk lub deszczownica w odległości 2- 2.15 m. od dna brodzika.

Instalacja baterii naściennej to rozwiązanie idealne do małych wnętrz. Dzięki jego zastosowaniu bez problemu wykorzystasz dodatkową przestrzeń w obrębie zlewu czy wanny, np. do umieszczenia eleganckich koszyków łazienkowych bądź estetycznych dekoracji. Możesz też zyskać dodatkową wolną przestrzeń, utrzymując stylistykę skandynawską, nowoczesną czy industrialną poprzez dobranie odpowiedniego wyposażenia wnętrza.

Dzięki ukryciu baterii pod płytkami ściennymi, zabudowane elementy nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne ani szkodliwe działanie wilgoci, która w przypadku baterii stojących może powodować konieczność częstej wymiany części armatury. Ponadto, łazienka, w której zastosujemy ukryte rozwiązania techniczne, jest łatwiejsza w utrzymaniu higieny. Nie musimy bowiem czyścić tylu pełnych szczegółów, wystających części, a sama powierzchnia sprzątania znacząco się zmniejsza, co przekłada się na redukcję kosztów środków czyszczących.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł rozwiał Twoje wątpliwości związane z wyborem podtynkowych baterii do łazienki. Nie bój się nowoczesnych rozwiązań! Zaaranżuj swoją łazienkę w pełni funkcjonalnie, przytulnie, stawiając na wyjątkowy design, a w razie potrzeby skorzystaj z pomocy specjalistów Vivasanit. Powodzenia!