Zimowe dekoracje w domu. Jak szybko ocieplić wnętrze?

Kiedy temperatura nie rozpieszcza , a za oknem panuje mróz marzymy o pozostaniu we własnym, ciepłym domu. Zimowy okres bardzo często motywuje do generalnych porządków i zmian aranżacyjnych, dlatego warto poznać kilka prostych trików, które znacząco ocieplą wnętrza.

Magię grudniowego czasu można bardzo łatwo uzyskać za pomocą dodatków! Nie znaczy to jednak, że muszą być one tożsame z Bożym Narodzeniem . Zimowy wystrój wnętrz kojarzy się bowiem właśnie z e świątecznymi ozdobami, lampkami oraz choinką, ale to nie one potrafią w świetny sposób zbudować klimat. Co zatem sprawia, że mieszkanie stanie się oazą ciepła i spokoju podczas chłodnych zimowych wieczorów?

Moc tekstyliów

Ciepła kołdra ociepla nasze ciało, podczas gdy wszystko inne wydaje się być niesamowicie chłodne. Miękkie koce, narzuty oraz poszewki na poduszki potrafią w kilka chwil wyczarować miejsce skłaniające do odpoczynku. Wystarczy zaledwie parę poduszek na fotelu czy kanapie , a by dodać aranżacji ciepła. Kształty, kolory i wzory sprawiają, że każdy znajdzie coś do swojego salonu lub sypialni.

Niezastąpionym wyposażeniem wnętrz , zwłaszcza zimą są różnorakie tkaniny. Zasłony, pledy czy narzuty potrafią zdziałać cuda. Warto poeksperymentować z zasłonami i firankami, których lekki i zwiewny materiał pozwoli na swobodne przenikanie światła i nada w nętrzu miękkości . A jeżeli już mowa o dekoracji okiennej, nie należy zapominać o parapecie! Można ustawić na nim wazony z wysuszonymi gałązkami krzewów, rośliny i świetlne dodatki. Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru, zarówno w liczbie elementów dekoracyjnych jak i barw.

Zabawa światłem

Bardzo prostym sposobem na odrobinę ciepła w pomieszczeniu jest odpowiednie oświetlenie ! Łańcuchy świetlne, lampy stojące , lampiony i świeczki doskonale sprawdzają się w tej roli. Niezwykle modne stają się również świecące ku le, które mogą stanowić świetlną oprawę okien. Wprowadzając do mieszkania więcej światła z pewnością poprawimy swoje samopoczucie , a co za tym idzie – lepiej zniesiemy długą i mroźną zimę.

Warto wybrać oświetlenie o mocnych i intensywnych kolorach, które ożywią mieszkanie. Natomiast delikatne światło świec wprawia w romantyczny nastrój. Jeżeli ktoś nie jest fanem świeczników, można zastąpić je podstawkami czy słoikami.

Które dodatki wybrać?

Podłogowy dekor to równie ważna sprawa. Doskonale w zimowej aranżacji wnętrz sprawdzą się wełniane lub skórzane dywaniki. Co więcej, miksowanie ze sobą wielu tkanin jest teraz niezwykle modne, dlatego n ic nie stoi na przeszkodzie, aby obok wełny umieścić dywan z imitacji skóry. Im więcej na podłodze, tym ciekawiej.

Innymi ciekawymi dodatkami zimowymi mogą okazać się piękne wiklinowe lub rattanowe kosze. Sprawdzają się również jako miejsce do przechowywania. Wnętrza salonu, sypialni czy nawet kuchni i łazienki można wzbogacić także o dodatki wykonane z naturalnego drewna. Mogą to być takie elementy jak podkładki pod kubki, świeczniki, lampiony, zegary lub np. d esignerska miska na owoce!

A co z kolorystyką? Będzie ona skupiać się przede wszystkim na bieli oraz różnych odcieniach niebieskiego i szarości. Ale zimowa aranżacja to również takie barwy jak srebro, mała ilość beżu i brązów oraz grafit i czerń.

Wizualizacja
łazienki 3D

gratis!